Джосмър Алтидор вкара два гола и осигури победата на САЩ над Бразилия с 2:1. С този успех янките заеха първо място в група "D" на световното първенство до 20 г.

Полша зае втората позиция в групата след като направи 1:1  Южна Корея и с една точка повече изпревари "селесао". "Златистите", който са 4-кратни световни шампиони в тази възрастова група, пък трябва да изчакат развитието в останалите групи, за да разберат дали ще продължат напред като един от четирите отбора заели трето място.

Алтидор изведе Щатите напред в 25-ата минута след като проби в центъра на бразилската защита. "Селесао" изравни в 65-ата минута когато удара от воле на Ренато Аугусто бе избит от Сийтц, но при добавката Леандро Лима не сбърка.

8 минути преди края янките стигнаха до победата, когато Алтидор засече центриране на Фреди Аду.

"Да победим уважаван тим като Бразилия е невероятен успех, заяви селекционерът на САЩ Томас Ронген. - Показахме че в нашата страна футболът може да се развива." "Това е групата с най-силните и равностойни отбори, оправда се бразилският наставник Нелсон Родригеш. - Един от тимовете в нашата група ще играе на финала."

Полша спечели важна точка срещу Южна Корея след като Янчик се разписа след солова акция, но азиатците стигнаха до ремито с попадение на Ли Сан Хо.

Аржентина и Чехия заеха първите две места в група "Е" след като спечелиха последните си срещи. "Гаучосите" се измъчиха срещу КНДР, но невероятно изпълнен от Серхио Агуеро фаул в 35-ата минута донесе първото място в групата на тима си.

Чехия победи Панама с 2:1 след като Любош Калуда с глава откри в 79-ата минута, а три минути по-късно Марек Стрешик от фаул покачи на 2:0. Също от фаул Нелсон Барахона върна едно попадение, но Панама зае последното място в групата и отпадна от турнира.

ГРУПА "D"
Бразилия - САЩ 1:2 (0:1 Алтидор 25, 1:1 Леандро 65, 1:2 Алтидор 81), Полша - Южна Корея 1:1 (1:0 Янчик 45, 1:1 Ли Сан Хо 71)
КЛАСИРАНЕ:
1.САЩ 2 1 0 9-3 7
2.ПОЛША 1 1 1 3-7 4
3.Бразилия 1 0 2 4-5 3
4.Южна Корея 0 2 1 4-5 2

ГРУПА "E"
Чехия - Панама 2:1 (1:0 Калуда 79, 2:0 Стрещик 82, 2:1 Барахона 84), Аржентина - КНДР 1:0 (1:0 Агуеро 35)