Съперниците на българските отбори в турнира за купата на УЕФА, израелските Макаби (Нетания) и Апоел (Кирят Шмона), постигнаха победи в мачовете си от турнира за купата на тотализатора на Израел.

Макаби (Нетания), който в четвъртък ще гостува на Черно море (Варна) на националния стадион "Васил Левски" в София, се наложи с 1:0 над шампиона на страната Бейтар (Йерусалим).

Голът за отбора на германската легенда Лотар Матеус вкара Франсис Киойо още в началото на мача, като се разписа с глава.

Двубоят бе изпъстрен с доста твърди единоборства и агресивни действия и от двата състава, но според коментарите в израелската преса тимът от Нетания е спечелил съвсем заслужено.

Апоел (Кирят Шмона) се наложи с 2:1 като гост на новия член на израелската лига Ал Апоел (Петах Тиква). Омер Перец откри резултата за тимът от Кирят Шмона в 8-ата минута, а 10 минути след това домакините от Петах Тиква изравниха.

В последните минути на двубоя Ювал Авидор донесе първата победа за Апоел (Кирят Шмона) в този турнир.

Този отбор посреща нашия Литекс във втори мач от 2-ия кръг в турнира за купата на УЕФА, идния четвъртък от 19.00 часа българско време на стадион "Кирят Елиезер" в град Хайфа.