Отдавна изпадналият на практика отбор на Съндърланд завърши 0:0 като гост на Манчестър Юнайтед в среща от 34-ия кръг на английската Висша лига.

Така "червените дяволи" останаха на 6 точки след лидера Челси 4 кръга преди края и само на теория могат да станат шампиони.

Освободените от напрежение футболисти на "черните котки" оправдаха прозвището си, като пресякоха пътя на домакините. През първата част Съндърланд атакува често и дори можеше да открие резултата след удари на Лиъм Лоуренсън и Джонатан Стед.

След почивката Юнайтед се вдигна на щурм, но вратарят Келвин Дейвис спаси опасните удари на Кристияно Роналдо, Рууд ван Нистелрой и Оле Гунар Солскер.

Мениджърът на Манчестър Юнайтед Сър Алекс Фъргюсън не скри яда си след мача.
"Очаквахме повече тази вечер, но Рууни и Роналдо изиграха може би най-слабия си мач през сезона - призна шотландецът. - Очевидно ни трябва чудо, за да станем шампиони, но нека не забравяме, че на Челси му предстоят 3 тежки гостувания".