Русия оглави еднолично класирането в квалификационна група В след победа с 1:0 над Македония. По този начин играчите на Дик Адвокаат събраха 16 точки от 7 мача, с 3 повече от втория Ейре. Ирландците обаче са изиграли само 6 срещи. Така като решителен за изхода на борбата в тази група се очертава прекия двубой между руснаците и островитяните идния вторник.

Иначе срещу Македония Сборная нямаше особени проблеми, като контролираше играта през целия мач. Югозападните ни съседи, без Дарко Тасевски в състава, се бяха окопали добре в своята половина и трудно допускаха опасни положения пред Богатинов. Все пак, в самия край на първото полувреме Игор Семшов се възползва от подаване на Александър Кержаков и донесе успеха на Русия.

В друг интересен двубой, но от група А, Белгия допусна сериозен гаф, завършвайки наравно 1:1 като гост на Азербайджан. „Червените дяволи" поведоха чрез Тими Симонс в 55-ата минута, който се разписа от дузпа. В последните минути обаче Алиев съумя да донесе точка на азерите.

Белгийците са втори в квалификационната си група, само с 12 точки, с цели 9 по-малко от лидера Германия.