Румъния дебютира на европейското първенство по футзал след убедителна победа с 8:4 над Чехия в мач от Група "А".

Флорин Матей вкара хеттрик за успеха на своя тим, а Роберт Лупу добави още две попадения.

Играчите на Чехия доминираха в първите 10 минути, а Зденек Слама и Вит Блажей организираха играта на тима, когато Роберт Мареш принуди Ласло Крайн да се намеси решително. Румъния обаче отвърна с удар на Флорин Матей, който бе париран от Либор Герчак.

Румънците на два пъти повеждаха с попадения на Матей и Герман, но и двата пъти чехите съумяваха да изравнят след изпълнение на фаул отдясно на вратата на Крайн. В първия случай Добре си вкара автогол, а при втория Моломфалян и Клайн не успяха да избият удара по земя на Слука.

Играчите на Румъния започнаха по-уверено втората част и дръпнаха с два гола за една минута, но чехите отново успяха да изравнят след попадения на Решетар и Михал Мареш, който получи добър пас от брат си Роман.

В последните 10 минути на мача румънците вкараха 4 гола за да стигнат до победата. При 6:4 вратарят на чехите Герчак, който бе излязъл напред, направи грешка и Флорин Матей вкара почти от центъра.

Малко след това треньорът на Чехия Томаш Нойман опита да вкара Томаш Слука като допълнителен играч на мястото на Герчак, но съдиите не допуснаха смяната заради несъответствие на екипа на играча с правилника.

В края на мача Румъния получи право да изпълни дузпа за нарушение на Роман Мареш в наказателното поле. Матей не сбърка и оформи своя хеттрик.

С тази победа румънците оглавиха класирането в Група "А". В другия мач от групата Италия и Португалия направиха нулево равенство. В неделя "адзурите" играят с Румъния, а Чехия среща португалците.

Чехия - Румъния 4:8

0:1 Матей (11'36"), 1:1 Добре (14'17"-авт), 1:2 Герман (16'27"), 2:2 Слука (17'07"), 2:3 Лупу (22'07"), 2:4 Моломфалян (23'06"), 3:4 Решетар (26'32"), 4:4 М. Мареш (29'31"), 4:5 Шьоч (31'38"), 4:6 Лупу (34'11"), 4:7 Матей (36'31"), 4:8 Матей (39'38"-д)

Герчак, Р. Мареш, Длухи, Фрич, Слама (Мелер, Блажей, Слука, Копецки, Решетар, М. Мареш, Яновски)

Клайн, Моломфалян, Лупу, Герман, Алпар (Матей, Шьоч, Михали, Добре, Ризан, Шотирка, Томеску)

Съдия: Олег Иванов (Укр)
Жълти картони: Слама, Р. Мареш (Ч); Матей (Р)