Аржентинският гранд Ривър Плейт спечели за първи път в своята история втория по важност южноамерикански клубен футболен турнир - Копа Судамерикана.

В реванша от финалния двубой "червено-белите" се наложиха като домакини с 2:0 над колумбийския Атлетико Насионал и с общ резултат 3:1 триумфираха с отличието. Първият сблъсък между двата тима, игран преди седмица, завърши 1:1.

Домакините имаха подчертано превъзходство. След нулево първо полувреме те решиха мача с два бързи гола само в рамките на  240 секунди в началото на второто полувреме. В 55-ата минута десният защитник Габриел Меркадо засече центриране от корнер на Леонардо Пискуличи и прати топката в мрежата на Франко Армани. Четири минути по-късно централният бранител Херман Пецела вкара с глава след ново центриране на Пискуличи от ъглов удар.

Това е първи международен трофей на Ривър Плейт от 17 години. Спечелването на Копа Судамерикана е още по-сладко за Ривър Плейт, тъй като на полуфинала на надпреварата тимът отстрани вечния си съперник Бока Хуниорс, който пък остава единственият клуб, който до момента има две спечелени купи от надпреварата.

След този триумф за Ривър Плейт остана още нещо много важно - да защити шампионската си титла от миналия сезон в Аржентина. Кръг преди края на първенството в местната Примера дивисион грандът изостава на две точки от лидера Расинг, който в последния си мач е домакин на Годой Круз. Ривър пък гостува на последния Килмес.