Галатасарай унизи легендарния Ливърпул насред Истанбул, след като го разби с 3:0.

Два гола в приятелския мач отбеляза бившият нападател на "червените" Милан Барош. Чешкият национал първо откри резултата в 9-ата минута, а след това го удвои малко преди почивката. За да бъде празникът пълен, в 85-ата новото попълнение Йохан Елмандер оформи класиката.

Интересно е да се отбележи, че това е втора поредна загуба за "мърсисайдци" с такъв резултат. Само преди няколко дни те паднаха като гости на Хъл Сити. Логично след 0:3 от Галатасарай мениджърът на Ливърпул Кени Далглиш изрази разочарование.

"В началото на мача съперникът изглеждаше по-остър. Получи се същото, както и миналата седмица. През второто полувреме играхме по-добре от първото. Момчетата положиха много усилия, за да коригират проблемите.

Тези контроли са добри за нас, защото не са обвързани с класиране. Но ние трябва да започнем да играем по-настървено от първия съдийски сигнал. По-умно и активно, когато притежаваме топката", обясни Крал Кени.