Рейнджъср спечели дербито на Шотландия, след като победи като домакин големия си съперник Селтик с 1:0. Единственото попадение в мача падна в 37-ата минута, когато се разписа Стивън Дейвис.

След почивката "детелините" бяха по-активни на терена, но за сметка на това повече голови положения се откриха пред домакините. В заключителните 10 минути Рейнджърс се справи отлично с опитите на Селтик да стигне до изравнителен гол, като на няколко пъти играчите на Уолтън Смит опитаха да затруднят Артур Боруц.

В крайна сметка нови голове в мача не паднаха, а успехът на практика доближи Рейнджърс до титлата в Шотландия. До края на сезона остават 3 кръга, а преднината разликата между двата грабда е 2 точки.

РЕЙНДЖЪРС - СЕЛТИК 1:0
1:0 Дейвис (37')

СЪСТАВИ НА ДВАТА ОТБОРА:

РЕЙНДЖЪРС: Алекзандър, Дейли, Бугера, Уиър, Уитъкър, Дейвис, Мендеш, Еду, Смит (69'Лаферти), Бойд (85' МакКълъх), Милър

СЕЛТИК: Боруц, Хинкел, Лоовенс, Колдуел, О'Дий (81' Нейлър), Накамура, Хартли, Кросас, Молоуни (62' Макгийди), Ванегоор оф Хаселинк (76' Самарас), МакДоналд