Реал Мадрид продължава с невероятното си представяне от началотона сезона. Испанците, които са лидери в Примера дивисион, спечелиха днес и четвърта победа от четири двубоя в Шампионска лига и по този начин си гарантираха място на 1/8 финалите в надпреварата.

"Белия балет" се нуждае от едва 2 точки в мачовете с Динамо (Загреб) и Аякс, за да си осигури и първото място в групата. Реал успя да постигне и още едно важно нещо - счупи прокобата, която тегнеше над тима на стадион "Жерлан" срещу Лион. С успеха с 2:0 Реал спечели първа победа в историята си на този стадион.

В първите минути домакините предложиха страхотна преса на Реал и не позволяваха на гостите да комбинират добре по типичния за тима на Моуриньо начин. Първият точен удар също бе дело на французите, като го отправи Бриан, но бе твърде слаб, за да затрудни Касияс.

В 7-ата минута и Реал имаше първа възможност. Тя дойде след далечен удар на Кристиано Роналдо, но той попадна право в ръцете на Лорис. В 10-ата минута прекрасно взаимодействие между Шаби Алонсо и Йозил изведе Бензема сам срещу вратаря, но ударът му бе спасен от Лорис.

В следващите минути Реал наложи своето темпо на игра и започна да създава по-добрите положения за гол. В 24-ата минута при една прекрасна атака на Реал Бензема бе фаулиран пред наказателното поле. Кристиано Роналдо застана зад топката и от 17-18 метра не даде никакъв шанс на Уго Лорис - 1:0 за гостите.

В 28-ата минута обаче Лион можеше да изравни. Гомис отклони една топка към Калстрьом, който рикошира в крака на бранител и за малко не прехвърли Икер Касияс. Още в следващата атака Йозил пропусна сам срещу Лорис, а Ди Мария повтори упражнението 60 секунди по-късно.

Реал продължи да диктува темпото и цяло чудо бе, че не вкара нов гол. Първо Бензема пропусна още веднъж от изгодна ситуация, а малко по-късно и Месут Йозил бе изведен сам срещу вратаря, но стреля несериозно слабо и пропусна.

Лион пробва на два пъти да вкара. Най-чистото положение за французите дойде в последната минута на първата част. Тогава Гуркюф стреля прекрасно от дистанция и затрудни максимално Касияс. След корнера домакините имаха нов шанс, но топката бе избита от Серхио Рамос.

Така, първото полувреме завърши при минимална преднина за Реал Мадрид.

В началото на второто полувреме домакините отново започнаха по-активно, както бе и през първата част, но отново без кой знае какви ситуации.

В 53-ата минута обаче дойде първата добра ситуация за гол и тя пак бе за Реал. След хубава атака, топката попадна в Кедира, но неговият удар бе блокиран.

В 65-ата минута и Роналдо получи страхотен шанс, но ударът му бе спасен от Лорис. Още в следващата атака обаче Едерсон имаше невероятен шанс, като стреля страхотно силно, но Касияс спаси.

Три минути по-късно обаче Реал получи правото да изпълни дузпа. Роналдо проби добре и бе фаулиран в наказателното поле. Потърпевшият застана зад топката и вкара втория си гол в мача - 0:2.

В следващите минути Реал продължи да се забавлява, макар че Лион имаше шанс за гол. При едно центриране от корнер домакините дори удариха и греда, но не успяха да реализират.

Така, Реал в спокойно темпо успя да спечели четвъртата си победа от началото на груповата фаза в Шампионска лига и се класира напред в турнира.

В другия мач от групата Аякс много леко спечели с 4:0 у дома срещу Динамо (Загреб). Грегори ван дер Вийл откри резултата за тима от Амстердам, а след него голове вкараха Сюлеймани, Йонг и Лодейро.

С този категоричен успех тимът на Филип Коку дръпна с 3 точки на Лион в борбата за второто място. След равенството в Амстердам в първия мач между двата тима всичко сега ще се решава във Франция в директен двубой между двата отбора. Динамо пък остава без спечелена точка на последното място в групата, без шансове дори за място в Лига Европа.

ЛИОН - РЕАЛ МАДРИД 0:2

0:1 Роналдо (24), 0:2 Роналдо (70-д.)