Реал (М) най-после е на 1/4-финал в Шампионската лига след шест поредни безуспешни опита. След 1:1 в първия мач Кралския клуб разби с 3:0 Лион в реванша в Испания и вече очаква следващия си съперник.

Срещата на "Сантяго Барнабеу" започна равностойно. Двата отбора не бързаха да си отбележат още в самото начало. Постепенно гостите започнаха да имат минимално преимущество. Това им позволи да отправят няколко добри удара към Касияс.

По-сериозният шанс обаче беше пред Реал (М). В 26-ата минута мощен удар на Кристиано Роналдо беше избит трудно от Уго Лорис. Десет по-късно обаче стражът беше преодолян. Марсело игра на двойно подаване с Роналдо на дъгата. След това финтира Крис и със страхотен шут не остави никакъв шанс на стража.

В 41-ата Лорис направи феноменално спасяване след удар на Бензема от непосредствена близост. 60 секунди по-късно нападателят вкара с глава. Голът обаче беше отменен заради засада.

Втората част започна с натиск на "белия балет". Уго Лорис обаче продължаваше да отчайва играчите на домакините. Така се стигна до 66-ата минута. Карим Бензема вкара шестия си гол в седем мача, след като наказа грешка на защитата и сам срещу вратаря не сбърка за 2:0. Малко след това негов удар от границата на наказателното поле профуча над напречната греда.

В 71-ата пък Касияс се намеси решително след страхотен шут на Гомис по диагонала от ляво. Пет по-късно всичко вече беше решено. Анхел ди Мария направи резултата класически, с което уби всякакви надежди на Лион да стигне до чудото. В 84-ата автогол на Ловрен беше отменен, тъй като Йозил, който центрира, се е намирал в положение на засада.

До последния съдийски сигнал не се случи нищо решаващо и Реал (М) ликуваше. 1/4-финал за първи път след шест години. Следващият съперник на "белите" ще стане известен в петък, когато е жребият.

Реал (М) - Лион 3:0 (1:1 в първия мач)
1:0 Марсело (36), 2:0 Бензема (66), 3:0 Ди Мариа (76)

Реал (М): Касияс, Карвальо, Пепе, Рамос, Роналдо (74-Адебайор), Бензема (84-Диара), Марсело, Алонсо, Ди Мариа (78-Гранеро), Йозил, Кедира

Лион: Лорис, Крис, Ловрен, Келстрьом, Бриан (46-Гомис, Лисандро, Ревейлер, Делгадо (80-Пянич), Сисоко, Тулалан, Гуркюф (69-Пие)