Мексиканският защитник на Барселона Рафаел Маркес е на път скоро да получи испанско гражданство, съобщава елитният спортен ежедневник "Ел Мундо Депортиво".

Бранителят, който помогна на Барселона да спечели Шампионската лига и две титли на Испания за трите си години престой в клуба, ще получи новото си гражданство след уточняването на още някои дребни детайли.

След като стане официално гражданин на страната, Маркес ще освободи място в редиците на "каталунците" за играч извън Европейския съюз, като според медиите става дума за друг мексиканец - 17-годишния Джовани дос Сантос, който играе за втория тим.

Дос Сантос, който помогна на Мексико да спечели световната титла от първенството за юноши до 17 години, не може да играе за първия отбор на Барселона, защото според правилата един тим не може да има повече от трима футболисти със статут на граждани на държава извън Европейския съюз.

В испанския гранд такива до момента са Маркес, Роналдиньо и Самуел Ето'о.

Барселона е начело в класирането на Примера дивисион с 10 точки актив от четири мача.