Пари Сен Жермен постигна победа в първия си мач от турнира "International Champions Cup". Френският тим се наложи без особени проблеми над Интер с 3:1 в Орегон. Парижани имаха превъзходство през целия мач и можеха да се поздравят с много по-убедителна победа. Най-добър сред тях беше скандалният защитник Серж Орие, който се отличи с два гола. През миналата година националът на Кот д'Ивоар стана известен с грубите обиди, които отправи към треньора Лоран Блан и съотборниците си.

И двата тима играха без част от основните си футболисти. В състава на Интер го нямаше Мауро Икарди, който е контузен, а освен това чака трансфер в Наполи. Новият наставник на ПСЖ Унай Емери пусна като титуляр Хатем Бен Арфа, а Единсон Кавани и Анхел Ди Мария се появиха през второто полувреме.

Резултатът беше открит в 14-ата минута. Самир Ханданович се намеси лошо след удар на Бен Арфа от фаул, топката попадна в Орие и защитникът отблизо опъна мрежата. В края на полувремето Лукас Моура игра с ръка в наказателното поле и реферът отсъди дузпа, реализирана от Йоветич за 1:1.

След почивката ПСЖ отново излезе напред след като в 61-вата минута Лайвин Курзава реализира от фаул. При удара обаче Ханданович не се намеси по най-добрия начин. Направените до края смени освежиха играта на ПСЖ и французите видимо се забавляваха на терена. В 76-ата минута Кавани финтира съперник, но стреля встрани от целта, а в 87-ата Орие вкара втория си гол в мача, като засече с глава перфектно центриране от десния фланг.