ПСВ Айндховен на практика загуби шансове за титлата в Холандия. В дербито от 32-ия кръг на Ередевизи, „филипсите" паднаха с 3:1 като гости на Фейенорд. Така ротердамци си върнаха тъпкано за разгромната загуба с 0:10 през есента.

Другият претендент за титлата - Аякс разби Екселсиор с 4:1 у дома и вече е втори в подреждането, с 2 точки пред ПСВ 2 кръга преди края. Лидер е Твенте, който има с точка повече от амстердамци.

Последните два кръга обаче ще бъдат изключително интересни. Твенте приема у дома почти изпадналия Вилем II и едва ли ще изпусне победата. Така, по всичко личи, титлата ще бъде решена на 15 май на „Амстердам Арена", когато Аякс приема в пряк двубой тима на Ники Михайлов. Седмица по-рани двата тима се срещат отново, този път на финала за Купата на страната.

Иначе днес столичани срещнаха изключителни трудности с Екселсиор, въпреки категоричната победа. Ебесилио откри в началото на мача, но малко след почивката Бовенберг изравни след центриране от фаул. Играчите на Аякс реагираха като ужилени, виждайки как титлата се изплъзва от ръцете им и пак поведоха 20 мин. преди края чрез Ериксен. Ебесилио доведе нещата до 3:1с втория си гол в 78-ата мин, а в добавеното време Де Йонг оформи крайния резултат с невероятна задна ножица.

В същото време ПСВ имаше изключително трудни моменти на „Де Кайп" в Ротердам. Вайналдум изведе домакините напред през първата част, а в 53-ата мин. айндховенци останаха и с човек по-малко, след като Енгелаар бе изгонен. Въпреки това те успяха да изравнят с гол на Тойвонен. Фейенорд обаче нямаше нямаше никакво намерение да бие отбой. Вайналдум отново даде преднина на отбора си в 63-ата мин, а в 73-ата Кастаньос оформи крайния резултат. Станислав Манолев игра цял мач за ПСВ и получи жълт картон малко преди края.

До края на първенството ПСВ приема Витес и гостува на Гронинген. Аякс има визита на Хееренвеен и домакинство на Твенте.