Отборът на Аякс разгроми с 5:1 шампиона на Холандия ПСВ Айндховен като гост в мач от 29-ия кръг на първенството на страната.

Гостите започнаха много вихрено двубоя и в 18-ата минута на срещата Клаас ян Хунтелаар откри резултата. Една минута преди почивката Шнайдер увеличи преднината на тима от Ротердам. През второто полувреме опитите на домакините да вкарат гол дадоха резултат и в 68-ата минута ветеранът Патрик Клуиверт намали - 2:1.

Гостите реагираха мигновено и само за пет минути си осигури победата, след като в 72-ата Хунтелаар вкара своя втори гол в мача, а бившият футболист на Барселона Габри се разписа за 4:1. Последното попадение в срещата бе дело на Перез една минута преди края на редовните деветдесет.