Швейцария и Беларус започнаха с победи в първия ден от Европейското първенство за младежи до 21 години.

Белорусите победиха Исландия с 2:0 в двубоя на откриването от група „А". Мачът вървеше без гол до 77-ата минута, когато халфът Драгун навърза няколко защитници на островитяните и навлезе в пеналта, където бе спънат от Гунарсон. Той получи червен картон, а Воронков отбеляза отсъдената дузпа. Няколко минути преди края Скавиш сложи точка на спора с втори гол.

Соченият предварително за един от фаворитите на това първенство и домакин - Дания пък започна със загуба 0:1 от Швейцария. Единственото попадение бе дело на Шакири малко след почивката.

В състава на Дания личаха имената на титулярите в холандския шампион Аякс Николай Бойлесен и Кристиан Ериксен, но въпреки това „червеният динамит" не успя да се добере дори до изравнителен гол.

Така швейцарците и белорусите оглавиха класирането в групата с по 3 точки. Утре са срещите и от група „В", където са най-големите фаворити Испания и Англия.