Отборите на Черна гора и Швейцария, които са сред съперниците на България в квалификациите за Евро 2012, записаха противоречиви резултати в изиграните тази нощ приятелски мачове.

Черногорците, които заедно с Англия са основен фаворит за в нашата група, загубиха драматично с 2:3 визитата си на Албания. Вучинич и компания водеха с 2:1 в началото на второто полувреме, след като на два пъти точен бе Савич. В крайна сметка обаче албанците осъществиха с пълен обрат.

Швейцария пък записа победа, но доста измъчена срещу тоталния аутсайдер Лихтенщайн. Във Вадуц играчите на Отмар Хитцфелд видяха много зор срещу скромния си съперник.

Ерен Дердюк откри за швейцарците още в 15-ата минута, а в 34-ата минута Щокласа си вкара автогол, с което резултатът набъбна на 2:0. В 51-ата минута обаче Рицбергер намали, но до края Лихтенщайн така и не стигна до изравняване.