Българският национал Николай Михайлов няма да има шанса за втора поредна година да играе в груповата фаза на Шампионска лига. Ники и неговият Твенте загубиха с 1:3 реванша с Бенфика и след 2:2 в първия мач отпаднаха.

Играчите на Бенфика бяха по-добри през цялото времетраене на срещата и съвсем закономерно победиха. Хави Гарсия още в 11-ата минута пробва Михайлов с далечен удар, но българският страж внимаваше. Нолито пробва нов мощен удар в 40-ата минута, но отново Ники се справи без проблеми.

Домакините продължиха да настояват и последователно Аймар, Нолито и Гайтан пропуснаха. Брайън Руис сътвори единственото добро положение през тази първа част за гостите, след като стреля от границата на наказателното поле в аут в 35-ата минута.

В 46-ата минута голът все пак падна. Луизао свали една топка към Витцел, който отблизо откри резултат - 1:0. В 59-ата минута самият Луизао вкара втори гол, а 7 по-късно Витцел се откъсна очи в очи с Ники Михайлов и направи преднината класическа.

5 минути преди края на мача Руис с глава отблизо направи загубата на Твенте по-почетна - 1:3.

Последните два отбора, които намериха място в групите на Лига Европа, са Виктория (Пилзен) и БАТЕ (Борисов). Чехите треснаха с 2:1 у дома Копенхаген и след успех с 3:1 и в първта среща заслужено ще играят сред най-добрите.

БАТЕ (Борисов) пък победи с 2:0 австрийския Щурм (Грац) и след 1:1 в първия мач също ще се пробват отново в турнира на богатите.