75′

Санчес сменя Пици.

73′

Все така рязък в действията си на терена е Кришито.

Възможно ли е той да бъде изгонен в още един от мачовете на националния си отбор?

70′

Официално предупреждение за Берарди.

69′

Изстрел на Пици!

Донарума спасява.

Добър беше пасът на Бернардо Силва към съотборника му.

Снимка 377549

Източник: UEFA.com

68′

Брума се връща и изчиства топката напред.

Важна намеса на един от най-дейните състезатели на терена.

65′

За четвърти път Кансело се оказва последната преграда пред атакуващите футболисти на Италия.

От влизането на Берарди в игра, "адзурите" определено изглеждат по-солидни в предни позиции.

60′

Доменико Берарди заменя Чиро Имобиле.

58′

Жълт картон за Киеза.

54′

Бернардо Силва е оставен да навлезе в наказателното поле на Италия и стреля в далечния ъгъл на Донарума!

Вратарят спасява, избивайки кълбото в корнер.

Нищо интересно след изпълнението на ъгловия удар.

51′

Засада на Имобиле.

48′

ГОООООООООООООООООООООООООЛ!!!

1:0!

Снимка 377555

Очакваното се случи!

Пробив на Брума и чудесен пас към Андре Силва, който бележи за 1:0!

Предимство за Португалия!

45′

Играта е подновена.

45+1′

Първото полувреме не беше безинтересно, не липсваха напрегнати моменти и изстрели към двете врати, но със сигурност имаше и нотка на разочарование у феновете по трибуните, които по всяка вероятност се надяваха да видят поне един отбелязан гол преди паузата.

Това не се случи, въпреки че и двете единайсеторки можеха да съжаляват за това, че двете нули се запазиха.

В по-голяма степен домакините владееха инициативата и опитваха да упражняват натиск върху съперника си. Те осъществяваха всичко това основно на база солидното представяне на Карвальо и Брума, които движеха играта на тима пред наказателното поле на съперника.

С най-много пропуски и грешни отигравания в състава на Португалия през първото полувреме се "отличи" Бернардо Силва. Точно той обаче имаше шанс да се разпише в средата на полувремето, но в последния възможен момент шутът му бе избит от Романьоли, намесил се решително на самата голлиния.

Малко след това Руи центрира, кълбото се отби в крака на Кристанте и рикошира в горната греда на вратата, пазена от Донарума.

Преди почивката и Чиро Имобиле можеше да се разпише, но ударът му бе париран от бранител, а след това и спасен от Патрисио.

Така или иначе до края на първото полувреме голове не бяха реализирани.

45′

Почивка.

43′

Жълт картон и за Невеш.

42′

Фаул на Кришито, който му носи официално предупреждение.

41′

Шут на Жоржиньо от въздуха!

Рикошет, след което топката е в ръцете на Патрисио.

35′

Мощен удар на Карвальо от границата на наказателното поле!

Кълбото преминава на сантиметри от целта.

Късмет за Донарума, който нямаше да успее да стигне до топката.

32′

ГРЕДАТА спасява италианците!

Руи стреля, топката се отби в крака на Кристанте, а след това отскочи и от горната греда на вратата, пазена от Донарума.

Малшанс за португалците!

30′

Пореден силен, неточен изстрел на Брума.

Нищо опасно за Донарума.

27′

Първа истинска опасност в мача!

Романьоли чисти топката от самата голлиния!

Снимка 377547

Силен шут на Силва бе на път да порази целта, като Донарума бе излязъл напред и нямаше как да парира изстрела.

В последния момент обаче защитниците на Италия се справят и кълбото е избито в предни позиции.

24′

Никак няма да бъде учудващо, ако Бернардо Силва напусне терена след 45 минути игра и не се завърне в срещата, до нейния завършек.

Би следвало да бъде заменен състезателят на Манчестър Сити, който до момента няма нито едно вярно отиграване.

20′

Шут на Андре Силва!

Стабилна намеса на Донарума.

Опасността пред италианската врата преминава.

17′

Брума шутира много неточно.

Топката едва не излиза в странично хвърляне.

Фернандо Сантош изглежда доста недоволен.

15′

Киеза стреля!

Патрисио лови.

Не позволява да бъде изненадан португалският вратар.

14′

Пици стреля с левия крак!

Топката е избита напред от Донарума.

Силва също опитва да се възползва от неразбирателството в редиците на съперника, но не успява да стигне до възможност за удар.

10′

Получават освирквания двата тима...

На доста ранен етап от двубоя феновете са склонни да изразят недоволството си от това, което виждат.

6′

Два поредни ъглови удара в полза на Португалия.

Италианците се прибраха плътно в собствената си половина.

4′

Засада на Карвальо.

Успя той да отправи удар към съперниковата врата, но страничният арбитър бе вдигнал флага си.

2′

Киеза нахлува в наказателното поле и центрира!

Патрисио хваща топката в ръцете си.

Първа опасност пред една от двете врати.

1′

Ветеранът на Португалия Пепе е отличен със специална награда за 100-тния си двубой с националната фланелка.

Лично президентът на Португалската футболна федерация връчва наградата на защитника.

Снимка 377548

Източник: Twitter

1′

Барела

Португалия се изправя срещу Италия в мач от Лигата на нациите. Битката в Лисабон стартира в 21:45 часа.

Срещата се явява от голямо значение за гостите, които нямат победа над европейски съперник в 6 поредни срещи.

Снимка 359089

В дебютния си мач от Лигата на нациите Италия се добра до домакинско равенство 1:1 с Полша и ако иска да продължи напред, не трябва да губи в Лисабон.

Португалия е без голямата си звезда Кристиано Роналдо и няма успех от три поредни срещи - 1:1 с Хърватия в контрола, 1:2 от Уругвай на 1/8-финалите на Мондиал 2018 и 1:1 с Иран в груповата фаза на Световното първенство.

Снимка 364690

В исторически план иберийците са сред най-удобните съперници за четирикратният шампион на планетата. Италия спечели шест от последните 7 мача, но през 2015 г. падна с 0:1 в контрола. Оттогава те не са се срещали помежду си.

"Адзурите" се чувстват много удобно, когато гостуват на Португалия. От четири случая, те имат три победи навън, които са последователни - 2:1, 3:1 и 1:0. Единствената им загуба датира от 1957 г. с резултат 0:3.