Отборът на Порто стана шампион на Португалия по футбол след като победи Пенафиел с 1:0 в среща от 32-ия кръг на първенството.

Два кръга преди края на шампионата авансът на тима е 10 точки пред втория във временното класиране Спортинг (Лисабон).

Тази 21-ва титла за Порто, дойде  след гола на Адриано от дузпа в 47-ата минута.

Три минути преди края на мача привържениците на Порто навлязоха на терена, за да отпразнуват успеха. Те обградиха футболистите на Порто, а някои успяха да се сдобият и с техните фланелки.

След близо 20 минути силите на реда успяха да въдворят спокойствие и запалянковците се завърнаха на трибуните, уплашени от възмоността за евентуално наказание на Порто.

Победата на Порто можеше да бъде много по-убедителна, ако не бяха добрите прояви на вратаря на Пенафиел Нуно Сантос,който спаси тима си от разгромна загуба.

Порто е на път да набрави "дубъл", тъй като на 14 май ще играе на финала на турнира за купата на Португалия срещу носителя на отличието Витория.