Европейският клубен шампион от 2004-а година Порто направи решителна крачка към спечелването на титлата в Португалия.

"Драконите" спечелиха дербито на 30-ия кръг в Суперлигата с 1:0 като гости на Спортинг (Лисабон).

Единственото попадение вкара Жоржиньо пет минути преди края на срещата, след като получи пас в наказателното поле от Адриано и прониза вратаря Рикардо Кощиня.

Това е 6-та поредна победа за отбора на холандския треньор Ко Адриансе. Порто има 69 точки на върха пред Спортинг с 64, Бенфика с 59 и мач по-малко, Брага - 54, Насионал Мадейра и Боависта по 47.

Двата отбора завършиха мача с по 10 души, след като съдията Гомеш Дуарте изгони Са Пинто от Спортинг в 62-ата минута и Босингва от гостите три минути по-късно.

В другата среща от снощи Униао Лейрия надви с 1:0 Витория Гимараеш и заема 8-о място с 40 точки.