Фейенорд претърпя поредното си унижение този сезон. Ротердамци бяха разгромени с 4:0 от НАК Бреда на собствен терен в полуфинален плейоф за място в Лига Европа.

Първият мач бе завършил с минимална победа (3:2) за НАК и феновете на "Де Кайп" имаха големи надежди преди реванша. "Жълто-черните" откриха чрез Роб Пендерс в 31-ата минута, а в 53-ата Мартин Ройсер удвои.

Домакините се хвърлиха да изравняват, но бяха наказани с два бързи гола в последните 5 минути. За крайното 4:0 се разписаха Кеес Квакман и ветерана Йонас Колка.

В другия плейоф  Гронинген разби също с 4:0 Утрехт с голове на Маркус Берг (два), Горан Ловре и Тим Матавц.

Така Гронинген и НАК ще си оспорват последното свободно място за Лига Европа във финалния плейоф. Останалите участници в турнира от квотата на Холандия отдавна са ясни - Аякс, ПСВ Айндховен и Хееренвеен.