Полша направи късен обрат и спечели с 2:1 срещу Уелс като домакин на старта на Лигата на нациите по футбол. За гостите този мач беше и загрявка за неделния финал на световните квалификации, в който ще се борят за първо класиране на световно първенство от 64 години насам.

Резервата Карол Швидерски вкара пет минути преди края на редовното време и поляците, които вече имат визи за Катар, стартираха успешно кампанията си в група А4 на Лигата на нациите. Иначе Джони Уилямс даде преднина на уелсците в 52-та минута с удар извън наказателното поле, а Якуб Камински изравни 20 по-късно.

Белгия, Нидерландия, Полша и Уелс са кандидати за домакинство на финалите в Лигата на нациите

Крайният срок за кандидатстване е 5 октомври, съобщиха от УЕФА

За Уелс в групата не попаднаха звездите Гарет Бейл, Бен Дейвис и Аарън Рамзи, които получиха почивка преди важната квалификация през уикенда.