Перу победи Парагвай с 2:1 в контролна среща играна в Лима и взе реванш за загубата със същия резултат в предишния мач между двата отбора.

Двете полувремена преминаха по коренно различен начин. Преди почивката гостите доминираха и логично откриха резултата чрез Роке Санта Крус в 42-ата минута.

Паоло Гереро изигра един от най-слабите си мачове за националния отбор.

Второто полувреме започна по същия начин с осезаемо преимущество на Парагвай. Положението се влоши още повече в 67-ата минута, когато Паоло Гереро получи втори жълт картон за игра с ръка и напусна терена.

Останал с човек по-малко обаче отробът на Перу получи нови сили и чрез два гола резервата Карлос Аскуис  в 73-ата и 81-ата минута успя да обърне резултата.

В последната минута за спречкване бяха изгонени още двама футболисти – Рейна от Перу и Гонсалес от Парагвай.