Мексиканският Тигрес и аржентинският Ривър Плейт завършиха 0:0 в първия финален мач от турнира Копа Либертадорес, който се игра в Мексико. Тигрес беше по-активният отбор.

Натискът на домакините беше по-силен преди почивката, когато Леонел Вангиони едва не си вкара автогол, а после вратарят Марсело Бароверо спаси удар с глава на Рафаел Собис. Андре-Пиер Жиняк също отправи няколко изстрела към вратата на Ривър Плейт, но без успех. Аревало-Риос нацели гредата на Ривър Плейт.

През второто полувреме гостите по-продължително задържаха топката и убиваха темпото. Но най-чистото положение пред вратата на аржентинците възникна 6 минути преди края на мача, когато Юрген Дам излезе сам срещу Бароверо, но не можа да го преодолее и да донесе победата на мексиканците.

Реваншът е следващата седмица в Буенос Айрес. В него няма да играе левият бек на Тигрес Габриел Меркадо заради натрупани картони. По-голяма обаче е загубата на Ривър Плейт, чийто треньор Марсело Галярдо беше изгонен и няма да води тима си в реванша.