С гол на Кака в 80-та минута след лоша намеса на капитана на Мексико Рафаел Маркес Бразилия стигна до обрат, а след това спечели с 3:1 в контролна среща, играна в Бостън (САЩ).

Трудната победа е първа за Бразилия над Мексико в последните три години. Въпреки, че това бе само контрола, тази среща бе далеч извън нормата за приятелски мач. Елано и треньорът на Бразилия Дунга бяха изгонени, а съдията Толедо показа пет жълти картона.

Петкратният световен шампион Бразилия можеше да отбележи още доста попадения, като вратаря на Мексико Гилермо Очоа спаси общо 11 удара към своята врата. Андрес Гуардадо подаде на Хуан Карлос Качо за първия гол в мача в 43-та минута, с който Мексико излезе напред в резултата.

Само две минути по-късно обаче Бразилия изравни. Роналдиньо центрира от корнер и Клебер с левия крак прати топката в мрежата. Равенството се запази до 80-та минута на двубоя, когато Майкон стреля, Рафаел Маркес блокира неговия удар, но не успя да изчисти добре топката.

Тя попадна в краката на Кака, който бе безпогрешен. Така Кака се реваншира за двата си пропуска по-рано в мача, а Роналдиньо също не успя да се разпише, въпреки добрите възможности. Удар от пряк свободен удар от 32 метра на бразилската звезда на Барселона бе спасен от Очоа.

Точно 67 584 зрители на "Жилет стейдиъм" в Бостън наблюдаваха тази контрола. Крайното 3:1 оформи резервата Афонсо в 86-та минута. Следващият месец Бразилия среща Колумбия в световна квалификация за Мондиал'2010.

Главният съдия Балдомеро Толедо изгони от резервната скамейка Дунга в 94-та минута, след като протестира срещу негово решение. Елано пък получи червен картон в 56-та минута заради разкарване на топката.