Отличен старт начело на Италия записа новият селекционер на „Скуадра адзура" Чезаре Прандели. Макар и след доста трудности, италианците стартираха с успех с 2:1 като гост на коравия тим на Естония.

В истински герой се превърна завърналия се след 2 години в националния тим Антонио Касано. В 30-ата минута Василев стреля силно от фаул, вратарят Салваторе Сиригу не се намеси добре и притичалият Женьов откри резултата за Естония, противно на играта до този момент.

В началото на втората част домакините първи имаха добра възможност да удвоят преднината си като Пури напредна и стреля от границата на наказателното поле, но топката облиза напречната греда. Тогава обаче в рамките на три минути гостите нанесоха своя удар.

Първо в 59-ата Касано бе оставен непокрит при един корнер и с глава заби топката в мрежата за 1:1. В 62-ата минута пък след нов корнер, топката бе насочена по земя към Касано, който от аутлинията с пета я върна към Бонучи и той от близо нямаше проблем да отбележи втори гол за своя тим.

До края на мача Естония пробва да изравни, но не се получи и така Италия стартира успешно своята квалификационна кампания.