Отборът на Грасхопърс, воден от българския треньор Красимир Балъков, постигна убедителен успех с 5:0 над гостите от Люцерн в мач от 24-ия кръг на първенството на Швейцария.

Домакините решиха мача в рамките на 15 минути през първото полувреме, когато вкараха три гола. Разписаха се защитникът Скот Сутер в 31-та минута, по един гол в 34-та и 45-та минута добавиха бразилците Уелингтън и Аилтон.

През втората част друг бранител  в тима на Грасхопърс - Кай Восер, се разписа за 4:0 в 55-ата минута, крайното 5:0 оформи халфът Антонио дос Сантос в 81-та минута.

С успеха тимът на Балъков има вече 42 точки и се изравни с втория в таблицата Сенкт Гален, който обаче е с мач по-малко.

В друг двубой днес лидерът в класирането Цюрих победи като гост с 1:0 отбора на Тун и води убедително с 51 точки.