Олимпик (Лион) не допусна изненада и се класира на финала в турнира за купата на Франция. Тимът на Реми Гарде спечели гостуването си на третодивизионния Газелек Аячо с разгромното 4:0.

Срещата бе много интересна, като до началото на втората част двата отбора оцелиха по два пъти гредите и не успяха да открият резултата. Аячо обаче остана с 10 души в 38-ата минута след директен червен картон на Колинет.

Численото превъзходство на Лион даде отражение и през втората част елитният тим набързо реши нещата в своя полза и не допусна Газелек Аячо да изхвърли още един гранд от турнира, след като в предишния кръг се справи с Монпелие.

Първо Александре Лаказет откри в 59-ата минута, а в 74-ата минута Лисандро Лопес удвои преднината на Лион. В заключителните 10 минути победителите стигнаха до нови две попадения, дело на Клемент Грение и Бафетимби Гомис.

Съперникът на Лион на финала ще стане известен в сряда вечер, когато един срещу друг излизат Кивели и Рен.