Димитър Бербатов изигра поредния си силен мач за Монако. Бившият български национал се разписа на два пъти и подаде за третото попадение при успеха на неговия Монако с 4:1 като гост над Аячо. Благодарение на победата тимът от Княжеството се нуждае от само още 2 точки, за да си гарантира директно класиране за групите на Шампионската лига.

След нулевото първо полувреме, Монако откри резултата в 52-ата минута чрез Бербатов. Нападателят засече с глава центриране от корнер на Моутиньо и не остави шанс на стража на домакините Очоа. В 74-ата минута отново Бербо се разписа. Този път той бе изведен от Хамес Родригес и останал очи в очи с противниковия вратар не сгреши. Веднага след това попадение домакините върнаха един гол чрез Тало.

До края на срещата обаче остана време Монако да вкара още 2 гола. В 88-ата минута Бербатов подаде към Конгбиа, който с хубав удар извън полето вкара за 1:3. Точка на спора сложи Окампос, който се разписа със зрелищен шут от воле.

Благодарение на успеха Монако се бетонира на второто място в класирането. Бербатов пък вече има 8 гола - 5 за първенство и 3 за Купата.