Есикел Лавеци спаси Аржентина от историческа първа домакинска загуба от Боливия, след като вкара изравнителния гол за крайното 1:1 в световна квалификация, играна рано тази сутрин. Цял мач в състава на домакините игра Лионел Меси, който въпреки, че отново не се разписа за родината си, се представи на ниво и заслужено бе определен за най-добър на терена за Аржентина.

Двубоят на клубната арена на Ривър плейт - „Монументал" се превърна в поредна грешна стъпка на „гаучосите", които след два изиграни двубоя в квалификациите имат едва 1 точка.

Иначе мачът започна много силно за Аржентина, които от първата минута наложиха сериозен домакински натиск. От своя страна боливийците се бранеха с 10 души, като само Марсело Мартинс минаваше централния кръг на терена, при това от време на време.

Игуаин и Пасторе бяха близо до откриване на резултата преди почивката, но и двамата нямаха късмет в завършващата фаза.

Сензационно започна второто полувреме. В 56-ата минута Мартин Демикелис допусна елементарна грешка и позволи на Мартинс да му вземе топката, след което таранът на Боливия с мощен удар от 5-6 метра оплете топката в мрежата на „гаучосите" - 0:1.

Аржентинците отговориха на секундата и в ответната атака можеха да изравнят, но в последния момент Роналд Риверо изби топката от крака на Пасторе.

Изравняването на резултата обаче не закъсня. Точно след час игра, секунди след като се бе появил на терена, Есикел Лавеци получи топката на границата на полето и с техничен удар с левия крак вкара за 1:1.

Очаквано до края на срещите Лионел Меси и компания се втурнаха в атака, но отбраната на боливийците и вратарят не позволиха нови изненади. В крайна сметка двата отбора поделиха по точка, а публиката на Аржентина далеч не бе доволна след последния съдийски сигнал.

АРЖЕНТИНА - БОЛИВИЯ 1:1

0:1 Мартинс (56')

1:1 Лавеци (60')

Съставът на Аржентина: Серхио Ромеро, Пабло Сабалета, Мартин Демикелис, Николас Бурдисо, Клементе Родригес, Фернандо Гаго, Хавиер Масчерано (82' Хосе Соса), Рикардо Алварес (59' Есикел Лавеци), Хавиер Пасторе, Лионел Меси, Гонсало Игуаин.