Аякс записа втора поредна загуба в Ередивизи и значително се отдалечи от първото място. Този път играчите на Мартин йол паднаха с 0:2 при гостуването си на АЗ Алкмаар.

АЗ бе по-добрият тим през целия мач и заслужено стигна до трите точки. Головете обаче дойдоха в последния четвърт час. Първо в 73-ата минута Верблоом откри, а само 4 по-късно Сигторсон с глава оформи крайното 2:0.

Малко преди края пък Андре Ойер бе изгонен пресилено от главния рефер за безобидно нарушение с директен червен картон.

Така след 14-ия кръг Аякс има 27 точки, с цели 6 по-малко от лидера ПСВ и с 4 от втория Твенте.

Амстердамци дори могат да се свлекат до четвъртата позиция, ако днес Гронинген вземе точка или три от Хераклес.