Норвегия победи Германия с 1:0 като гост в приятелска среща между двата тима, играна в Дюселдорф.

Скандинавците заложиха на тактика, много дисциплина и бързи контраатаки. Единственото попадение бе дело на Кристиян Гриндхайм в 68-та минута. Това бе първа победа за норвежците под ръководството на новия треньор Егил Олсен.

За Германия в игра се завърна Торстен Фрингс, който си партнираше с Михаел Балак в центъра.

Домакините създадоха много положения за гол, но всичките бяха проиграни с лека ръка от нападателите на тима. С пропуски се отчетоха Гомес и Клозе.

Скандинавците на свой ред се възползваха от ситуацията и изковаха изненадващата победа. Гостите се възползваха от зачестилите действия на Бундестима в нападение и нанесоха решителен удар в 68-та минута.

Мортен Гамст Педерсен прати топката във вратарското поле, и там Гриндхайм бе на точното място, за да я оплете в мрежата.