С два гола на Джон Карю Норвегия победи с 2:1 Аржентина в контролна среща играна в Осло.

Нападателят на Астън Вила изведе "викингите" напред в 12-ата минута от дузпа, отсъдена за нарушение срещу Джон Арне Рийзе. След това Карю не спираше да тормози защитата на Аржентина, като в един случай слаломира между трима бранители на "гаучосите", но ударът му беше париран.

След почивката южноамериканците наложиха преса, но противно на развоя на събитията в 58-ата минута Карю вкара втория си гол в мача, след като с глава засече центриране на Рийзе от фаул.

Аржентина, за която това бе първия официален мач след болезнената загуба с 0:3 от Бразилия на финала на Копа Америка, беше без плеймейкъра си Хуан Роман Рикелме и бранителя Габриел Хайнце.

В атака Лионел Меси бе добре блокиран от норвежката защита, но 6 минути преди края "гаучосите" вкараха почетното си попадение чрез Макси Родригес.

Норвегия се съвзема от ужасния старт в евроквалификациите и в момента води борба за второто място в Група "С" заедно с Турция и Босна, като и трите тима имат по 15 точки. Лидер е Гърция с 18.

На 8 септември Норвегия гостува на Молдова, Унгария приема Босна и Херцеговина, а Малта е домакин на Турция. Гърция почива.