Олимпик (Марсилия) отпадна и за Купата на Франция, след като загуби с 4:5 от Ница на 1/16-финалите.

Преди седмица Марсилия отпадна и за Купата на Лигата от Лион, а в първенството изостава на 18 точки от лидера Пари Сен Жермен, което до голяма степен прави и титлата мираж.

На „Стад Велодром" Андре-Пиер Жиняк откри резултата в 4-ата минута, но по-малко от 60 секунди след това Босети изравни. В 18-ата Мопай обърна нещата в полза на Ница, но в 24-ата минута Товен отново върна равенството на терена.

Диавара си вкара автогол в последната минута на първото полувреме и така двата отбора се оттеглиха на почвика при резултат 2:3.

В 51-ата минута Брюлс покачи преднината на гостите на два гола, но 7 минути по-късно Жиняк отбеляза второто си попадение в мача за 3:4. В 88-ата Абриел бе точен за 3:5, а в третата минута на добавеното време Жиняк се реваншира с попадение и в правилната врата, но време за още голове нямаше и Марсилия отпадна от турнира след загуба с 4:5.