Българският национален вратар Николай Михайлов  пропусна унизителната загуба на своя Твенте с 2:6 от Хееренвеен. Ники е контузен и в този мач бе заменен от резервата Сандер Бошкер.

В 20-ата минута Асаиди откри резултата в полза на домакините, но 12 по-късно Кадли изравни. До почивката Хееренвеен успя да стигне до нова преднината, а точен за втори път бе Асаиди.

Гостите не се отказаха и малко след почивката стигнаха до нов изравнителен гол. Точен отново бе Кадли. Хееренвеен обаче не се отказа да търси победата и в 63-ата минута Асаиди асистира за нов гол, който този път бе отбелязан от Елм. До края на срещата Нарсинг, Асаиди и Вайринен от дузпа оформиха разгрома за Твенте.

В друг мач от кръга Аякс успя да излъже Витес като гост. Единственото попадение в срещата стана дело на Ериксен в 11-ата минута.