Отборът на Нигерия разгроми аутсайдера Таити с 6:1 в мач от група "Б" на турнира за Купата на конфедерациите. Срещата в Бело Оризонте очаквано премина под диктовката на африканския шампион, който нито за момент не допусна да бъде изненадан от съперника си.

На практика нигерийците убиха интригата още в първите 10 минути на мача, когато вкараха два гола. Много силен двубой за победителите изигра юношата на Милан Одуамади, който се отличи с хеттрик.

"Суперорлите" поведоха още в 5-ата минута след гол на Ечиежиле. Топката влезе в мрежата след рикошет в тялото на защитник на Таити, който заблуди вратаря Ксавиер Самен.

5 минути по-късно Одуамади наказа таитяните с втори гол- 2:0! Крилото уби интригата в мача в 26-ата минута след нов гол и 3:0!

Второто полувреме започна по идентичен начин, но островитяните стигнаха до исторически гол. След центриране от корнер Джонатан Тео намали за 1:3! Този гол фрустрира африканците, които до края на срещата нанизаха още три гола.

Нелеп автогол си вкара голмайсторът Тео в 69-та, а Одуамади реализира хеттрика си в 76-та.  Последният гол в мача бе дело на Ечиежиле в 80-та.

Така Нигерия излезе временно на лидерската позиция в Група "B" и в следващата си среща се изправя срещу Уругвай. Таити има тежката задача да пази достойнството си срещу световния и европейски шампион Испания.