Сантос постигна обрат и спечели като гост с 2:1 едно от големите дербита на щата Сао Пауло и бразилския футбол срещу Палмейрас. И двете попадения за бодетилети бяха дело на Неймар.

Така Сантос постигна трета поредна победа и общо пети пореден мач без загуба, с което продължава възхода си в класирането си до 9-о място с 26 точки. Палмейрас обаче не може все още да преодолее слабия старт на сезона и продължава да е точно над зоната на изпадащите и почти сигурно ще се завърне в нея след края на кръга. След 19 мача, "зелените" са 16-и със само 16 точки.

Палмейрас имаше шанса да поведе в резултата с попадение на Кореа в 41-ата минута, но реакцията на Неймар бе светкавична и с голове в 44-ата и 63-ата минути донесе успеха на "бяло-черните".

В градското дерби на Рио де Жанейро, Флуминензе отказа Вашку да Гама от борбата за първото място с победа с 2:1 като гост.

Флуминензе е на 2-о място с равен актив от по 42 точки с лидера Атлетико Минейро, който обаче е с 2 мача по-малко. Вашку да Гама е 3-ти с 35 точки.