Новакът Годой Крус сложи край на серията на Бока Хуниорс от 12 поредни победи в първенството (в предишното и настоящото), завършвайки наравно 0:0 при визитата си пред 47 000 зрители на стадион Бонбониера.

При дебюта на новия си наставник Рикардо Лаволпе Бока не успя да отбележи гол за първи път от началото на шампионата в Апертурата. Както е известно Ла Волпе наследи на поста Алфио Базиле, който поема националния тим на страната.

Грешната стъпка на шампиона позволи на вечния съперник Ривър Плейт и на Сан Лоренсо да се изравнят с него по точки - по 16. Бока обаче е с мач по-малко.

Ривър Плейт изтръгна ценна победа при гостуването на Химнасия Хухуй с 2:1, след като губеше с 0:1. Полузащитникът Николас Доминго донесе трите точки на Ривър с попадение в последната минута.

Дарио Гандин откри за домакините още в седмата минута след отлично изпълнение на свободен удар. Фернандо Белуши изравни малко преди почивката след подаване на Гонсало Игуаин. Сан Лоренсо пък сломи съпротивата на започналия отлично сезона Индепендиенте - 1:0 като гост, с гол на Андрес Силвера в 51-та минута.

Двубоят изправи един срещу друг двама треньори - световни шампиони от 1986-а година. Оскар Руджери надделя над Хорхе Буручага. Росарио надделя над Естудиантес с 1:0, а голът бе дело на костариканския нападател Пауло Уанчоп, негов трети от началото на сезона.

Двубоят Колон и Велес бе прекъснат в 42-та минута при резултат 1:0, след като страничният съдия бе ударен с хвърлен предмет от трибуните.