Експерименталният състав на Дания загуби само с 0:3 контролата си срещу титулярния тим на Словакия.

Футболната федерация на датчаните не постигна споразумение със звездите в националния отбор относно индивидуалните им рекламни договори, поради което те отказаха да се появят на терена в приятелския мач.

Вместо това футболисти от втородивизионни клубове от датското първенство, както и играчи от националния отбор по футзал, намериха място в спешно селектирания отбор на Дания.

Изненада: Национали по футзал ще играят за Дания в Лигата на нациите

Титулярите не харесаха предложените им рекламни договори

Те бяха тотално надиграни от опонента си и само липсата на късмет пред лидера на словаците Марек Хамшик лиши опонента от очаквано разгромна победа.

Адам Немец откри резултата в 11-ата минута с глава, Алберт Руснак направи 2:0 отблизо в 37-ата, а през второто полувреме Адам Фогт си отбеляза автогол.

Заради неразбирателството в представителния тим, превърнало се в сериозен скандал, селекционер на датчаните в срещата не беше Оге Харейде, а бившият футболист на Арсенал Йон Йенсен.

Феновете на Дания с трепет очакват да разберат дали това ще бъде отборът и за предстоящия турнир Лига на нациите, като е очевидно, че страната няма да има възможността да се представи на добро ниво в надпреварата в този си вид.

Йон Йенсен ще бъде селекционер на Дания в контролата със Словакия

Потвърдено: Нов селекционер за "странната" Дания

Скандалът обещава съвсем да се развихри преди първия мач на тима в Лигата на нациите