Агонията на Челси продължава и на европейската сцена, а изглежда дните на Андре Вилаш-Боаш са преброени. "Сините" загубиха с 1:3 гостуването си на Наполи в първи мач помежду им от 1/8-финалите на Шампионската лига. При това, допускайки обрат от 1:0. Че лондончани имат шанс на реванша предвид гола си на чужд терен, така е. Не е ясно обаче какъв е шансът португалският специалист да запази поста си до ответната среща на "Стамфорд Бридж". До него има три седмици.

Още в самото начало на двубоя стана ясно, че ни очаква здрава битка. В 6-ата минута, в спор за топката, Дрогба и Кампаняро удариха главите си. Последният дори получи няколко шева край тъчлиния и със специална шапка на главата се завърна на терена.

Натискът на домакините беше повече от красноречив в първите минути. В 10-ата Кавани се оказа сам срещу Чех, но вратарят демонстрира класа и съумя да парира с крак изстрела в близкия му ъгъл. След това пък се наложи Андре Вилаш-Боаш да направи принудителна смяна. Босингва получи разтежение на задния ляв бедрен мускул и отстъпи мястото си на Ашли Коул.

Последваха две възможности и пред двете врати. В първия случай неразчетено излизане на Де Санктис за малко да бъде наказано от Флоран Малуда. В другия пък Чех с върха на пръстите си изби в корнер шут отдясно по диагонала на Маджо.

Така от нищото в 27-ата Челси поведе. Стъридж се опита да намери Дрогба в наказателното поле. Пасът обаче беше неточен и насочен към Паоло Канаваро. Капитанът на Наполи не нацели топката и тя попадна в краката на Хуан Мата. Хладнокръвно испанският национал пусна кълбото покрай Де Санктис за 1:0.

Десет по-късно активността на домакините се отплати, макар не със скоростна комбинация. Голът обаче беше майсторски, тъй като от дъгата технично по диагонала в долния ляв ъгъл на Чех Лавеци изравни - 1:1. Веднага след това Дрогба фронтално към вратата стреля разочароващо неточно.

Течеше продължението, когато Инлер центрира в малкия пеналт, а там Кавани, притискайки Иванович, с рамо вкара за 2:1 за пети път в 7 мача в Шампионската лига през този сезон. При попадението останаха съмнения за автогол на сръбския национал. В крайна сметка обаче той беше записан на името на Кавани.

Противно на очакванията след паузата англичаните натиснаха. За четвърт час Наполи направи една атака, при която обаче Лавеци сам срещу Чех не се възползва да отбележи. Мата на няколко пъти, дори Ашли Коул стреляха или неточно, или в обсега на Де Санктис.

В 60-ата пък Дрогба майсторски между двама овладя на гърди и преди да нанесе удар по топката тя му без избита. След последвалия корнер Кейхил стреля опасно с глава, а разочарованието се видя и на неговото лице. Пет по-късно Давид Луис направи груба грешка, с която позволи на Кавани да подаде към Лавеци. За него пък не бе трудно да прокара топката между Чех и Кейхил за 3:1, а в 74-ата напусна терена под бурните аплодисменти на феновете.

След гола Наполи се активизира, но постепенно играта беше изравнена. Вилаш-Боаш вкара в игра Есиен и Лампард, но не се виждаше как може загубата да бъде избегната. С наближаването на последния съдийски сигнал португалецът ходеше все по-нервно край страничната линия. В 81-ата пък Ашли Коул се намеси геройски, когато от голлинията изби удар по земя на Маджо след подаване на Хамшик отляво. До последния съдийски сигнал гостите се бореха. Най-деен беше Дидие Дрогба, който се опитваше да спечели всяка топка. Въпреки това резултатът се запази и Наполи е на само 90 минути от мечтано класиране на 1/4-финалите.

Наполи - Челси 3:1
0:1 Мата 27, 1:1 Лавеци 38, 2:1 Кавани 45+2, 3:1 Лавеци 65

НАПОЛИ: Де Санктис, Ароника, Кампаняро, Сунига, Канаваро, Мaджо, Хамшик (Пандев 82), Гаргано, Инлер, Кавани, Лавеци (Джемаили 74)

ЧЕЛСИ: Чех, Ивановч, Луис, Босингва (Коул 13), Кейхил, Рамирес, Малуда (Лампард 70), Мейрелеш (Есиен 69), Мата, Дрогба, Стъридж