90+9′
Турнир: Купа на конфедерациите Стадион: Фишт Олимпик Стейдиум, Сочи Зрители: 21,321
90+9′

Мескико оцеля. Нова Зеландия игра почти равностойно

90+7′

Дам стреля сред финтове отдясно. Маринович изби в корнер.

90+6′

Френетичен край. Маринович е напред. Нова Зеландия разчита изцяло на хаоса.

90+5′

Жълт картон за Рейес.

90+4′

Съдията гледа видеоповторение за да прецени, какво се е случило.

90+1′

Бой между двата отбора. Мексиканците спряха с фаул контра на Нова Зеландия.

Снимка 300405

90′

Томи Смите изчисти от голлинията. Хименес беше елиминирал Маринович и без вратар не можа да отбележи.

Четири минути добавено време.

87′

МакГинчли центрира от фаул. Талавера улови без проблем.

86′

Ектор Ерера стреля високо в облаците след подаване на Хименес.

85′

Греда за Нова Зеландия. Райън Томас стреля хубаво след грешка на Хименес пред наказателното поле.

84′

Рейес успя да пресече подаване на Уудс при бърза контра на "кивитата".

82′

Влиза Монти Патерсън на мястото "грешника" Ингам.

81′

Опит за удар на Фабиан, който еволюира в пас. На края топката излезе в корнер.

78′

Фабиан получава медицинска помощ за удар в главата.

76′

Юрген Дам избяга отляво, направи множество финтове и стреля над вратата. Мексиканецът имаше няколко възможности да подаде на непокрит съотборник.

73′

Коста Барбарусес заменя Марко Рохас.

72′

ГОООООЛ! Орибе Пералта разстреля Маринович отблизо отляво. Топката мина между вратаря и гредата. Акино отново развинти Инграм по лявото крило и подаде на Пералта в близост до вратата.

Снимка 300403

71′

Маринович улови поредното балонно центриране на Акино.

70′

Дам центрира хубаво отдясно. Хименес не можа да стигне до топката и да играе с глава.

68′

Осорио иска да осъществи пълен контрол.
Ектор Морено, който влезе преди почивката е заменен от Рафаел Маркес.

65′

Новозеландците упражняват преса и също търсят гола.

63′

Нова грешка на Мексико при изнасяне на топката. Ерера успя да блокира удара на Томас.

60′

Рейес стреля с глава отблизо право в ръцете на Маринович. Центрирането беше от аутлинията назад.

58′

Били Тулома влиза на мястото на Клейтън Люис.

57′

Раул Хименес стреля с глава след корнер право в ръцете на Маринович.

55′

ГОООООЛ! Раул Хименес получи топката пред полето, завъртя се и стреля в далечния ъгъл. Фабиан направи пробив отляво, подаде на Акино, който продължи към Хименес.

54′

Фабиан стреля право в ръцете на Маринович. Ударът беше от почти 30 метра.

53′

Крис Ууд отново беше изведен сам. Той си спря на гърди, но след това Талавера му отне топката.

52′

Фабиан стреля технино, но прехвърли вратата.

Мескиканците са свили обръч и натискат здраво.

51′

Юрген Дам финтира отдясно близо до аутлинията. Новозеландците геройски чистят.

49′

Голямо меле в полето на Нова Зеландия. Маринович спаси първия удар. След това Дош Сантош стреля в аут.

47′

Пералта скочи и отправи удар с глава. Маринович улови с лекота.

46′

Ектор Ерера заменя Аланис в състава на Мексико.

45′

Започва второто полувреме. Ще се случи ли голямата сензация?

45+3′

Заслужен аванс на новозеландците. Мексиканците подценяват съперника си.

Снимка 300397

45+2′

Ууд се опита да надбяга защитата. Талавера излезе извън полето и изчисти с глава.

45′

Крис Ууд не можа да овладее топката зад защитата. Нападателят отново щеше да остане сам срещу Талавера.

Три минути добавено време.

42′

ГОООООЛ! Грешка при изнасяне на топката от страна на мексиканците. Крис Ууд получи топката от Клейтън Люис и съвсем сам разстреля Талавера.
Първи гол за Нова Зеландия в турнира.

Снимка 300399

39′

Ууд получи пас зад защитата и шутира в ръцете на Талавера. Нападателят се оказа в засада.

37′

Мексиканците не намират начин до момента да пробият наситената защита на Нова Зеландия. "Кивитата" накъсват играта с тактически фаулове.

35′

Играта е двуостра. Новозеландците не отстъпват и на моменти стават опасни.

33′

Карлос Салседо беше изнесен на носилка. Поставена му е шина на рамото. На негово място ще влезе Ектор Морено.

Снимка 300396

28′

Салседо получава лекарска помощ. Той беше пометен от Крис Ууд.

26′

Крис Ууд остана сам срещу Талавера но стреля несериозно. Преди това новозеландецът извърши фаул който съдията не видя. Мексиканците са бесни.

25′

Хубав пас към Рохас отляво, но защитник му отне с шпагат.

24′

Поредица от изчиствания на мексиканците право нагоре след корнер. Новозеландците направиха фаул в атака.

21′

"Кивитата" рядко допускат грешки в дефанзивен план.

20′

Талавера улови с двете си ръце слаб удар с глава след корнер на Томи Смит.

15′

Бърза атака на мексиканците, но защитата блокира опитите за удар. Рейес все пак успя да шутира в аут.

13′

Дош Сантош стреля с глава от близо без да скача. Топката мина близо до гредата.

12′

Заучена комбинация на мексиканците при изпълнение на фаул. Накрая се объркаха.

11′

Вокс хвърли силен тъч. Талавера скочи и улови топката.

10′

Новозеландец спечели битка във въздуха след центриране, но Салседо успя да избие в корнер.

6′

"Ацтеките" са по-активни но засега срещат твърд отпор.

4′

Урибе Пералта направи много грубо влизане, но съдията запази картоните в джоба си.

3′

Новозеландците са решили твърдо да пъхнат прът в колелото на мексиканците.

1′

Съдията от Гамбия даде началото на този вълнуващ спектакъл.

Ирвинг Лозано Тамати Уилямс

Мексико и Нова Зеландия се очаква да поднесат поредния незабравим футболен спектакъл в тазгодишното издание на Купата на конфедерацията. След победата на Португалия над Русия ситуацията в групата се заплете и един дори частичен успех на "кивитата" ще направи последните двубои решаващи и непредвидими.

Разбира се, че мексиканците са фаворити и най-закономерното нещо е те да спечелят. Това ще постави домакините от Русия до стената, защото ще трябва да търсят задължителна победа срещу "сомбрерата".

Хуан Карлос Осорио е направил някои ротации и ще излезе във формация 3-4-3. Дори Хавиер Ернандес е оставен на пейката.

Новозеландците подхождат по-праволинейно и ще заложат на здрава защита и битка за всяка педя земя.