Треньорът на Интер Жозе Моуриньо определи  Висшата лига на Англия като рай за мениджърите. Португалецът води Челси, преди да застане на кормилото на "нерадзурите".

"Английският футбол е като рай за треньорите. Те могат да работят без страх от критики, без напрежение. Арсен Венгер не е ставал шампион от четири години и все още работи, Рафа Бенитес не успя да вдигне титлата за пет години и получи нов договор. В Италия подобни неща не се случват. Тук става въпрос само за резултати, резултати, резултати...Драматизира се излишно. В Англия се мисли повече за бъдещето, няма натиск да се печели на момента. Купуват млади играчи, изграждат ги. Това е приятно", заяви Моуриньо.

Той говори и за снощния мач между Ливърпул и Арсенал (4:4)."Разбирам, че подобни мачове са чудесни за феновете, но като треньор не обичам да виждам двубой като този. От пейката нещата се виждат различно. Този резултат означава, че нещо се е объркало", каза още португалецът.