Лориен и Монако завършиха наравно 2:2 в мач от 23-ия кръг на френската Лига 1. С гол на камерунеца Винсент Абубакар в 12-ата минута домакините поведоха в резултата. В 41-ата минута Валери Жермен изравни.

В 73-ата минута на мача Лориен отново излезе напред в резултата, след гол на Жереми Алиадиер. С асистенция за гола се отличи Абубакар.

Крайното 2:2 оформи Леавин Курзава в 87-ата минута. Едно от последните попълнения на Монако Димитър Бербатов не бе в групата за мача. Очаква се бившият капитан на националния отбор на България да дебютира в Лига 1 в следващия кръг в дербито с ПСЖ.

Разликата между ПСЖ и Монако, които са първи и втори във временното класиране, вече е 5 точки в полза на шампионите.