Фаворитът в група "А" на Евро 2017 година до 19 години Португалия започна участието си на първенството с победа над домакина Грузия. Двубоят се игра пред пълни трибуни на стадион "Тенгиз Буржанадзе" в Гори. Единственото попадение реализира Руи Педро в 66-ата минута от дузпа, която бе отсъдена за нарушение срещу самия него. Футболистът на Порто класира иберийците на този форум, след като вкара два гола в решаващата квалификация с Полша (3:1).

Чехия започна ударно Евро 2017

Победи Швеция с 2:1

Домакините бяха много добре подредени, което затрудни играчите на Португалия. Гостите пропуснаха да удвоят след попадението, а след това оставаха с десет души. Халфът Гедсон Фернандес бе изгонен за втори жълт картон 17 минути преди края. Въпреки това, Грузия не успя да се възползва от численото превъзходство и започна с поражение участието си на форума.

Както е известно, Португалия бе в група с България в първите квалификации, като отстъпи с 0:1 в Сливен, а грузинците получиха право на участие като домакин и не играха в квалификациите.

В първата среща от групата по-рано днес Чехия надви с 2:1 Швеция.