Отборът на Испания записа престижна победа, след като се наложи с 3:1 над Уругвай в приятелски двубой, който се игра в Доха. Мачът е паметен за капитанът на Барселонан Карлес Пуйол, който записа своя двубой №100 с националната фланелка. Пуйол започна като титуляр, като на почивката отстъпи мястото си на Жерар Пике.

Сеск Фабрегас изведе световните и европейски първенци напред в резултата след четвърт час игра. Полузащитникът на Барселона се разписа с удар от повече от 20 метра, а сериозна грешка допусна стражът на „урусите" Муслера.

В 32-ата минута шампионите от последното издание на Копа Америка изравниха резултата. Кристианн Родригес засече отлично подаване на Мартин Касарес и от няколко метра не остави шанс на Валдес - 1:1.

След почивката в двата отбора бяха направени много смени, което накъса играта и до голяма степен отне от чара на мача. Въпреки промените обаче испанците успяха да вкарат още две попадения, дело на Педро Родригес.

В двубоя Барселона записа рекорд. В началото на второто полувреме на терена за Испания бяха 9 футболисти на каталунците. Нито един отбор в Испания не е имал толкова много играчи по едно и също време в двубой на националния отбор.

ИСПАНИЯ - УРУГВАЙ 3:1

1:0 Фабрегас (16')

1:1 Кристиан Родригес (32')

2:1 Педро (51')

3:1 Педро (74')

Испания, 4-3-3: Валдес, Аспиликуета, Рамос, Пуйол (46' Пике), Алба (78' Монреал), Бускетс, Иниеста (60' Иско), Касорла (71' Марио Суарес), Педро (75' Негредо), Фабрегас, Мата (46' Давид Вия)

Уругвай, 4-4-2: Муслера, Перейра, Лугано, Годин, Касарес, Гонсалес, Диего Перес (65' Риос), Лодейро (77' Гаргано), Кристиан Родригес (69' Кастро), Кавани (70' Форлан), Луис Суарес.

Стадион: „Халифа Интернешънъл", Доха.