Отборът на Милан най-сетне прекъсна черната серия без победи. „Росонерите" се наложиха с класическото 3:0 над Селтик в мач от Група „Н" на Шампионската лига, като по този начин направиха решителна крачка към участие на осминафинал.

Като цяло двата отбора изиграха сравнително равностоен мач, в който имаха своите шансове. Голямата разлика бе, че „росонерите" демонстрираха изключителна успеваемост и реализираха огромна част от положенията си. Играчите на Селтик пък на 2-3 пъти направиха непростими пропуски, заради което в крайна сметка заплатиха висока цена.

Рикардо Кака откри резултата в мача, разписвайки се с глава в 13-ата минута. Бразилецът бе оставен напълно непокрит в полето и след центриране от корнер на Бирса прати топката в мрежата - 0:1.

В началото на втората част момчетата на Макс Алегри повториха упражнението. Отново след центриране от корнер на Бирса, топката достигна до Кристиан Сапата, който от 2 метра на празна врата нямаше как да сгреши. Любопитното е, че бранителят се разписа и в първия мач между двата отбора, когато Милан се наложи с 2:0.

Класическият резултат бе оформен от Марио Балотели в 60-ата минута. Нападателят бе изведен по отличен начин от Кака и останал сам срещу Фостър технично го преодоля - 0:3.

Благодарение на победата Милан събра на сметката си 8 точки и изостава само с 2 от лидера Барселона. В последния кръг италианците приемат Аякс, които са трети със 7 точки. Двубоят между двата отбора ще бъде и пряк сблъсък за място на осминафинал в турнира.