Дуелът между двамата най-актуални футболисти в света Лео Меси и Кристиано Роналдо, както и между техните клубни тимове Барселона и Реал (М) не стихва дори на датите за контроли на национални отбори. Днес двамата големи в съвременния футбол отново премериха сили в мач на националните си отбори.

И Лео Меси, и Кристиано Роналдо се разписаха, но Аржентина в крайна сметка победи с 2:1. Голът вкара съотборникът на Кристиано в Реал (М) Анхел Ди Мария.

Срещата започна по-силно за гаучосите, които имаха няколко по-добри ситуации за гол.В 12-ата минута започна шоуто на Меси. Той първо стреля добре с глава, но леко встрани от Едуардо. В 14-ата минута обаче той се реваншира. Изведе отлично крилото на Реал (М) Анхел Ди Мария и той не сбърка - 1:0.

Отговорът на Кристиано обаче не закъсня. Роналдо изскочи в малкото наказателно поле и чукна топката покрай Ромеро за 1:1 в 24-ата минута.

В началото на втората част Португалия имаха златен шанс за гол. Уго Алмейда пропусна да вкара с глава, а след той нацели и гредата със страхотен шут.

Минута по-късно Алмейда направи немислим пропуск на празна врата от метър. Кристиано асистира, а Алмейда на празна врата, без никой да му пречи, фронтално, насочи топката в аут.

До края Аржентина натисна по-сериозно и стигна до своя гол. Кой друг, ако не Лео Меси донесе победата на гаучосите. В 89-ата минута те спечелиха дузпа, която Меси реализира за 2:1.

Аржентина
Ромеро; Бурдисо, Милито, Санети (62 - Сабалета), Рохо; Маскерано, Камбиасо (78 - Биглия), Банега (62 - Гаго); Ди Мария (66 - Пасторе), Меси; Лавеци (84 - Хуан Мартинес)

Португалия
Едуардо (46 - Руи Патрисио); Алвеш, Моутиньо, Роландо, Коентрао; Мейрелеш (79 - Велозу), Нани (61 - Куарешма), Мартинс (85 - Мачадо), Жоао Перейра; Алмейда (61 - Дани), Кристиано (61 - Пощига)