Кристиано Роналдо отбеляза хеттрик срещу Атлетико (Мадрид) в мач-реванш от 1/8-финалите на Шампионска лига, спечелен от Ювентус с 3:0. Италианците се класираха на 1/4-финалите с общ резултат 3:2. Съвсем нормално, Роналдо не спира да се радва на ласкателства след представянето си.

Снощи Барселона разби с 5:1 Лион, който до момента нямаше загуба в турнира и също се класира в следващата фаза. Лионел Меси се отчете с два гола и две асистенции, направи отличен мач. Така е възможно отново да видим на терена един срещу друг него и Кристиано, жребият може да събере Барса и Юве още утре.

Снимка 411885

Източник: БГНЕС

Роналдо отстрани сам Атлетико, но в Шампионска лига и като цяло през сезона до момента далеч по-ефективен за отбора си от двамата е Меси. Кристиано има 7 мача в Лигата тази кампания и 569 минути на терена. Той отбеляза 4 гола и направи 2 асистенции. Нужни са му 142 минути, за да отбележи, сочи статистиката. В същото време Меси е с мач по-малко. За 6 двубоя и 477 минути на терена, аржентинецът е вкарал гол 8 пъти и е подал за такъв 3 пъти. Така Лео има нужда от 60 минути, за да вкара.

Общият баланс на двамата във всички турнири през сезона до момента е:

Кристиано Роналдо - 36 мача, 24 гола, 12 асистенции

Лионел Меси - 36 мача, 36 гола, 21 асистенции.

Лионел Меси не спести суперлативите си към Роналдо. Дали някога ще чуем нещо подобно от Кристиано за Лео и Барса? Остава да разберем...

Меси: Невероятен Кристиано, невероятен Ювентус! Ще ни бъде трудно срещу всеки съперник на 1/4-финалите