Националният отбор по футбол на Мексико спечели със 4:0 в контролна среща с Перу С това играчите впечатлиха новия си селекционер Свен-Йоран Ериксон с четири гола през първата част.

Фернандо Арсе на два пъти, Карлос Вела и Андрес Гуардадо донесоха категоричната победа на мексиканците в приятелската среща. Двубоят обаче бе воден от Хесус Рамирес, който зае мястото на треньорската скамейка за последен път.

Перу записа този срамен резултат след като наказа за по 18 месеца без международен футбол четири от звездите си, които се държали недисциплинирано. Още в 5-та минута Арсе откри резултата, а в следващата атака Карлос Салсидо удари гредата за Мексико. Само три минути по-късно Андрес Гуардадо покачи на 2:0. В 20-та минута Карлос Вела направи резултата класически. Арсе вкара втория си гол и четвърти в мача в 28-та минута, след което Мексико започна да пести сили за световните квалификации.