Марвин Авила отбеляза два гола през второто полувреме при победата на Гватемала над Мексико с 3:2 в контролна футболна среща. Победата пред 42 349 зрители в Лос Анджелис е едва четвърта за Гватемала в 29 мача срещу Мексико.
Авила изравни в 65-та минута, а 10 по-късно донесе победата на своя отбор. Гватемала стигна до двете попадения в края на двубоя, след като Мексико остана с 9 души на терена.
Главният съдия Рикардо Саласар показа червени картони на по двама играчи от двата тима, както и на старши треньора на Гватемала Ернан Дарио Гомес и един от неговите помощници. Авила асистира за попадението на Ригоберто Флорес, с което Гватемала откри резултата в шестата минута.
Само за две минути обаче Мексико стигна до обрат в 32-та минута след голове на Карлос Вела и Сезар Вилалус. Вилалус и Гонсало Пинеда получиха червени картони съответно в 52-та и 60-та минути.
Карлос Руис от Гватемала, за когото това бе 75-ти мач с националния екип, бе изгонен в 53-та, а неговият съотборник Леонел Нориега в 83-та минута. Старши треньорът на Гватемала Ернан Дарио Гомес получи червен картон за това, че напусна скамейката, за да спори със съдията, след като Пинеда фаулира Марио Родригес.